Червоний промінь

Чи може пенсіонер-біженець отримувати свою пенсію за кордоном?

“Отримала прихисток у Польщі. Вже більше року не отримую пенсії. Раніше, до війни, пенсійні кошти мені приносила листоноша. Чи є можливість отримувати мої пенсійні виплати за місцем проживання, не залишаючи територію Польщі.”
Галина Ч.
 
Пенсійний фонд України роз’яснює:
 
Відповідно до статті 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд її виплата припиняється.
 Щоб поновити пенсійну виплату, необхідно особисто звернутися до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України із заявою та пред’явити документ, що посвідчує особу.
 Разом з тим громадяни, які тимчасово проживають за кордоном та отримали там тимчасовий захист або статус біженця, мають можливість надіслати заяву про поновлення виплати пенсії.
 Порядок такого поновлення пенсій затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20 квітня 2023 року № 21-1.
До заяви про поновлення пенсії додаються копії паспорту, документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та про реєстрацію місяця тимчасового проживання / перебування особи за кордоном (з перекладом), обов’язково надається оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою.
📌 Детальніше: https://tinyurl.com/mr22dkw7