Червоний промінь

Обов’язкова евакуація дітей із Василівського та Пологівського районів Запорізької області

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сказала в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«У нас сьогодні буде засідання евакуаційного штабу, де буде оголошено про обов’язкову евакуацію дітей з двох районів Запорізької області – Василівський та Пологівський райони. П’ять населених пунктів, 54 дитини ми повинні вивезти», – сказала Верещук.

За її словами, нині обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб відбувається у Вовчанській громаді Куп’янського району Харківської області. Крім того, досі на Донеччині залишають 89 дітей, яких необхідно вивезти у безпечніше місце.

Віцепрем’єр-міністр пояснила, що райони, в яких потрібно оголошувати обов’язкову евакуацію, визначають ОВА та ради оборони. Вони ухвалюють необхідні рішення та звертаються до уряду. І тоді запускається процес евакуації.

Вона запевнила у тому, що нині в Україні налагоджений механізм евакуації громадян, є чіткі алгоритми дій та комунікація із міжнародними партнерами, волонтерами.

«Є необхідні постанови. Вони працюють», – запевнила Верещук.

Як повідомлялося, з серпня 2022 року здійснюється обов’язкова евакуація з Донеччини. Таким чином за 1 рік до безпечних регіонів перемістилися більш ніж 87 тисяч громадян. Серед них – понад 10,7 тисячі дітей і більш як 3,7 тисячі маломобільних. На Харківщині триває обов’язкова евакуація цивільного населення з прифронтових населених пунктів на Куп’янському напрямку.