Червоний промінь

Володимир Мурашко з Малокатеринівки проведе 8 років за ґратами за поширення інформації про техніку ЗСУ

Про це «Локатор-Медіа» дізналося із реєстру судових рішень. Видання з’ясувало, що засуджений — Володимир Мурашко.

За даними слідства, чоловік самостійно розшукав проросійський Телеграм-бот, в який надсилав інформацію про переміщення техніки та військових у Запорізькій області. Так, 28 вересня 2023 року Мурашко “злив” загарбникам дані, які не були розміщені у відкритому доступі.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав та розповів, що того дня залишив свій телефон на робочому місті в незамкненому кабінеті і до нього міг підійти будь-хто.

Він додав, що мобільний телефон використовував як відеореєстратор на автомобілі, спеціально знімання військової техніки не здійснював та відео нікому не пересилав. Мурашко додав, що Телеграм-бот, в який були злиті дані, йому не відомий. Слідством становлено, що цей бот належить співробітнику фсб рф, який у листопаді 2022 р. прибув на територію України та керував проведенням розвідувально-диверсійної діяльності.

Восени 2023 року Володимира затримали. Тоді у нього вилучили автомобіль та 2 мобільні телефони. В одному із них правоохоронці виявили російські Телеграм-канали, графічні зображення та фотознімки із відмітками. Окрім цього в ґаджеті були супутникові знімки та відмічена інформація з Google-координатами саме за 28 вересня 2023 року.

1 листопада Володимиру обрали запобіжний захід — тримання під вартою без можливості внесення застави. На вилучені речі наклали арешт.

На підставі зібраних доказів 28 червня 2024 року суд визнав Володимира Мурашка винним у несанкціонованому поширенні інформації рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану.

Окрім позбавлення волі, в дохід держави конфіскували автомобіль засудженого та мобільний телефон. Строк відбування покарання розраховують із моменту його затримання — 1 листопада 2024 року.

“Локатор-Медіа”