Червоний промінь

До суду скеровано обвинувальний акт за незаконний рибний промисел

В умовах проведення бойових дій та окупації більшої частини території Запорізького регіону Запорізька окружна прокуратура продовжує вживати заходи, спрямовані на своєчасне виявлення та належне процесуальне керівництво кримінальних проваджень у сфері незаконного рибного добувного промислу.
За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля, вчинене при наступних обставинах.
Так, 1 травня 2024 року у нічний час 69-річний житель смт Кушугум Запорізького району, знаходячись на Каховському водосховищі поблизу смт Кушугум Запорізького району, з берега за допомогою забороненого знаряддя рибного лову – сітки ліскової вчинив незаконний рибний добувний промисел на загальну суму 21 845 грн, чим завдав істотної шкоди Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області на вищевказану суму.
За результатами досудового розслідування вказаного кримінального провадження 26.06.2024 до суду скеровано обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка за ч. 1 ст. 249 КК України разом з цивільним позовом Управління про відшкодування завданих збитків на суму 21 845 грн.
Під час досудового розслідування вищезазначеного кримінального провадження ухвалою суду накладено арешт на знаряддя вчинення кримінального правопорушення з метою подальшої спеціальної конфіскації.

За вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 249 КК України, передбачено покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційного нагляду на строк до трьох років, або обмеження волі на той самий строк.

Максим СОКОЛОВ,
перший заступник керівника Запорізької окружної прокуратури