Червоний промінь

Запоріжцям показали процес евакуації в разі аварії на ЗАЕС

У середу, 31 серпня, у Запоріжжі пройшли практичні відпрацювання заходів реагування на надзвичайні ситуації у разі можливої ​​аварії на Запорізькій АЕС. Про це повідомляє ГУ ДСНС у Запорізькій області. Фахівці перевірили готовність до дій у разі виникнення НС, удосконалили практичні навички керівного складу, органів управління в організації проведення евакуації населення, рятувальних та інших невідкладних робіт.

У першому блоці тренувань учасники перевірили Плани евакуації населення та забезпечення відповідних заходів. У практичному блоці, після отримання умовного дозволу, органи місцевої влади відпрацювали розгортання збірного пункту евакуації.

Рятувальники ДСНС організували функціонування пункту деконтамінації – спеціальної обробки населення та транспортних засобів, що виходять із зони радіаційного забруднення. Особовий склад групи радіаційного і хімічного захисту розгорнув пост радіаційного контролю та показав, як заміряють дози опромінення особистих речей та техніки.

За підсумками тренувань учасники з’ясували проблемні питання реалізації вимог законодавчих та інших керівних документів з питань цивільного захисту та НС, а також організації виконання завдань за призначенням, визначивши основні напрями роботи у зазначених сферах.