Червоний промінь

В Україні діє нова переконлива афера з “соцвиплатами”: як вберегтися?

В українському сегменті соцмережі Facebook активізувалися шахраї, які спекулюють на грошових виплатах та виманюють дані банківських карток українців. Фахівці Держспецзв’язку в офіційному Telegram-каналі структури застерігають: зловмисники обіцяють “компенсації” та “фінансову допомогу” – при цьому кажуть, що виплати здійснюються “за рахунок конфіскованих активів РФ”.

В оголошеннях пропонують перейти за посиланням, яке веде на фішингову сторінку так званого “Єдиного Компенсаційного Центру Повернення Невиплачених Грошових Коштів”. Там користувачам пропонують отримати виплату за умови надання персональної інформації та здійснення додаткового платежу. Як результат – дані банківської картки будуть скомпрометовані, і “клієнт” “центру” залишиться без грошей.

З огляду на креатив аферистів, який набуває дедалі більшої переконливості, українців просять не довіряти інформації від неперевірених джерел, а про виплати допомоги та компенсації дізнаватися з офіційних сайтів держорганів. Уточнити інформацію можна за офіційним телефоном держоргану або під час особистого візиту.

Крім того, у Держспецзв’язку закликають:

  • ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах;
  • якщо дані платіжної картки помилково введені на шахрайському вебсайті, негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного додатка, гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг.

З повним списком шахрайських сторінок в Facebook можна ознайомитись на зображені нижче.