Червоний промінь

Увага, фейк! “Укренерго” не скасовувало аварійні відключення світла

В НЕК “Укренерго” попереджають про поширення чергового фейку про електроенергію. Цього разу він стосується аварійних відключень побутових споживачів. Про чергову спробу збурити суспільство неправдивою інформацією розповіли в Telegram-каналі компанії, передає УНІАН.

Нині в соцмережах поширюється фейкова інформація про нібито скасування екстрених відключень світла. При цьому повідомлення містить посилання на фальшиву сторінку “Укренерго”. В компанії підкреслили, що аварійні відключення – це вимушений крок, який застосовується виключно за наявності дефіциту, для збереження балансу виробництва та споживання в енергосистемі. “Відмовитися від відключень енергетики зможуть лише після повного припинення ворожих атак на енергосистему”, – повідомила пресслужба НЕК.

Оператор об’єднаної енергомережі нагадав, що має лише одну офіційну сторінку в Facebook і лише один офіційний Telegram-канал. Будь-що інше, створене під логотипом “Укренерго” в цих соцмережах, є, вірогідно, ворожим фейком. В компанії також попросили повідомляти про такі підробки через відповідні канали зв’язку.

27 грудня дефіцит електроенергії в Україні залишається суттєвим. Дефіцит потужності в системі дещо скоротився завдяки збільшенню обсягів виробництва електростанцій. Втім, наявної потужності в системі все одно недостатньо, щоб задовольнити всі потреби споживачів в країні. До всіх областей доведені ліміти споживання, перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних відключень для збалансування енергосистеми.