Червоний промінь

Мораторій не перешкода. Із січня в Україні подорожчає вода

У 2023 році в Україні підвищать тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Воно заплановано вже з 1 січня. Відповідне рішення сьогодні, 27 грудня, було ухвалено на засіданні Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Інформацію про це опубліковано на сайті регулятора.

Згідно з постановою Комісії, ціни підніме, зокрема, і КП “Водоканал” (м. Запоріжжя). За даними НКРЕКП, тарифи зростуть у середньому на 10%. Тому для кожного регіону цифри в платіжках відрізнятимуться, оскільки попередні також не були однорідними. Необхідність підняття розцінок на воду Нацкомісія обґрунтовує розрахунками самих водоканалів, що подають регуляторам структуру собівартості своїх послуг.

Зазначається, що підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення під час воєнного стану є законним. Мораторій, введений на комунальні послуги з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, на воду не поширюється. Крім цього, регулятор наступного року планує підняти ціни на неї двічі. Друге подорожчання може відбутися з липня – наразі обговорення цього питання відкладено до травня 2023.