Червоний промінь

Українці будуть економити світло всю зиму – всі ТЕС і ГЕС пошкоджено

В українській енергосистемі досі суттєвий дефіцит потужності. Після восьми хвиль російських ракетних атак пошкоджені всі теплові та гідроелектростанції. Загалом руйнувань зазнало 40% об’єктів високовольтної мережі. Тому споживання електроенергії буде сильно обмежено впродовж всієї зими, попереджає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в Facebook.

Він зазначив, що Кабмін доручив Міненерго визначити та подати на розгляд чіткі пріоритети включення електропостачання. При цьому Шмигаль навів систему пріоритетів, яку взято за основу:

  • перший – критична інфраструктура, зокрема, об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні;
  • другий – об’єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави;
  • третій – це бізнес, який виготовляє критично важливі товари і продукти (наприклад, хлібопекарні та молокозаводи);
  • четвертий – житловий сектор.

Згадав голова Уряду і про підтримку регіонів. На їхню відбудову Кабінет Міністрів виділив вже понад 5 млрд грн. Зокрема, 100 млн грн було спрямовано на відбудову системи теплопостачання в Кременчуці. Ще 50 млн грн підуть Сумщині на відбудову зруйнованої інфраструктури. “Також продовжуємо підготовку регіонів до зими. Понад 480 м3 дров буде передано від «Укрзалізниці» до Харківської ОВА для подальшої роздачі мешканцям регіону. 600 мобільних металевих печей передаємо на Донеччину. Там, де немає зараз централізованого опалення, вони стануть основним засобом обігріву”, – підкреслив Шмигаль.

Відомо, що за два місяці РФ випустила по об’єктах енергетики понад 1000 важких ракет і дронів.