Червоний промінь

Голова Долинської громади розповів про бюджет-2023 та підготовку до морозів

В Долинській ОТГ готуються до зими, а заодне й до можливих блекаутів, до яких може призвести російський терор. В медзакладах громади вже встановили генератори, наявні 300-літрові баки з питною водою від ЮНІСЕФ. На території також відкрито 4 центри обігріву. Про це голова громади Богдан Федчук розповів журналістам “Суспільного”. Відеосюжет опубліковано на YouTube.

Очільник Долинської ОТГ сказав, що наразі в громаді підготовлено все, аби люди не замерзли взимку: матраци, покривала, простирадла, чайники, подушки. Вірогідна відсутність газового опалення – теж важливе питання, яке місцева влада тримає в полі зору. “На сьогодні є багато закладів на твердому опаленні, деякі ми на нього перевели. Наприклад, Розумівська школа, дитячий садок в Долинському – вони на твердому опалені. Якщо виникне проблема зі світлом, ми заведемо генератор, щоб насоси качали. Не буде газу – закинемо двора чи вугілля. Ми зробили запаси”, – уточнив Федчук.

На жаль, громада не увійшла до переліку тих, яким будуть надані дрова для домогосподарств коштом державної субвенції. За словами Богдана Федчука, сільська рада отримувала деякі звернення від родин, але через відсутність грошей це організувати поки що неможливо. “Я дозволив людям збирати те, що лежить в лісосмугах після кронування дерев, не рубати, а збирати. Ще ми практикуємо, в нас є тріскоріз і ми ним б’ємо на дрібні шматки тріску. Люди беруть і її, ми завозимо саме соціально незахищеним верствам населення”, – сказав голова Долинської ОТГ.

Окрім цього, Федчук висловився й щодо бюджету громади на 2023 рік. Документ буде враховувати сьогоднішні фінансові можливості – дохідна частина буде нижчою. Відповідно, заплановані витрати залежно від ситуації можуть скорочуватися. Але “життя буде тривати”, каже Долинський голова. “Дефіциту не передбачається. Основні статті наповнення – акцизний, подоходний податки, податок на землю. Якщо казати про цьогорічний бюджет, так, ми недобрали десь 15%, але грудень ще попереду. А на 2023 рік кошторис вже сформовано. Сподіваюся, найближчими днями його розглянуть – спочатку на виконкомі, потім на сесії сільської ради. Гадаю, все стане на свої місця”, – поділився очільник Долинської громади.