Червоний промінь

Кабмін допустив маленьке “електричне диво” на Новий рік

В Уряді заявили про можливість того, що світло на Новий рік буде стабільним. Існує ймовірність, що 2023 рік країна зустріне із безперебійним світлом. Аварійних відключень електроенергії на новорічні свята може не бути. Щоправда, все залежить від дій ворога. Для цього з боку РФ не повинно бути нових обстрілів. Про це на засіданні Кабміну заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає “Слово і діло”.

Прем’єр зазначив, що кількість аварійних відключень у країні зменшується. Зокрема, сьогодні, 27 грудня, вдалося повернути до мережі два блоки теплових електростанцій. Електрику підключають у порядку пріоритетності: на першому місці – критична інфраструктура, на другому – ВПК, на третьому – важливі виробництва, на четвертому – житловий фонд. “Стежимо за тим, аби вимкнення були справедливими, і їх навантаження розподілялося рівномірно на всіх споживачів. Ми розуміємо, що Росія готується продовжити атаки на українську енергосистему. Тож перебуваємо в щоденній готовності до нових масованих обстрілів. Це може статися будь-коли: сьогодні, завтра чи навіть напередодні Нового року. Хочу підкреслити: у разі відсутності обстрілів новорічні свята пройдуть без аварійних відключень”, – повідомив Шмигаль.

Крім того, очільник Уряду поділився планами щодо якнайшвидшого відновлення енергосистеми. За його словами, Кабмін спростить будівництво повітряних ліній електропередач та підстанцій. На час воєнного стану знімуть вимогу проведення оцінки впливу на довкілля на такі об’єкти, сказав прем’єр.