Червоний промінь

“Ми досягли головного”. Президент виступив із щорічним зверненням у Раді

Сьогодні, 28 грудня, Верховна Рада України зібралася на останнє засідання у 2022 році. Президент України Володимир Зеленський виступив перед депутатами із щорічним зверненням. У ньому глава держави говорив про ситуацію у внутрішній і зовнішній політиці, про те, з чим Україна підійшла до завершення одного з найскладніших і найтрагічніших років у своїй новітній історії. Детальніше про послання Зеленського розповів народний депутат Ярослав Железняк. 

Окрім нардепів, на засіданні були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, Кабінет міністрів у повному складі, іноземні дипломати, українські воїни та члени родин наших захисників, які загинули в боях за Україну.

Перш за все Президент заявив, що Україна стала одним із лідерів вільного світу. Він підкреслив: дружбою з українцями багато хто у цивілізованому світі пишається. На його переконання, українці допомогли Заходу позбутися страху перед РФ – і саме Україна об’єднала Євросоюз, який сьогодні міцний як ніколи. Також президент наголосив, що для українців наразі дуже важливо зберегти єдність. Адже просто зараз Україна йде до перемоги, про яку мріяли всі наші покоління. Все, чого не вдавалося досягти раніше, тепер буде досягнуто. Наразі ж українці вже досягли головного – загальнонаціональної єдності, власної функціонуючої держави та підтримки світу, сказав Зеленський.

Наразі одним із ключових завдань для України, за словами Президента, є отримання нових гарантій безпеки. І Україні, і світові конче необхідна реформа існуючих міжнародних організацій, що мають гарантувати мир: російське вторгнення в Україну яскраво продемонструвало, що вони у нинішньому вигляді неспроможні це зробити. Важливим напрямом діяльності України є зусилля зі створення міжнародного трибуналу, де окупантів судитимуть за воєнні злочини. Зеленський особливо подякував Нідерландам за лідерство у цьому питанні.

Голова держави також згадав про українську енергетику, яку Росія з усіх сил намагається знищити. Він запевнив, що Україна у майбутньому досягне лідерства у розвитку “зеленої енергетики”. Належну увагу буде приділено також розвиткові власної атомної генерації. “І хай там що, але цю складну зиму Україна переживе – і жодні іранські дрони-камікадзе Росії не допоможуть зламати українців”, – підкреслив гарант Конституції.

Серед іншого Президент зачепив важливе питання – забезпечення українців зв’язком та інтернетом. За його словами, вже найближчим часом кількість терміналів Starlink в Україні сягне 30 тис. Водночас держава працює над реалізацією амбітних планів щодо тотальної цифровізації всіх державних послуг.

Заради продовольчої безпеки Україна в найближчій перспективі розвиватиме відносини з країнами Африки. Вже зараз до ініційованої Україною програми Grain from Ukraine долучилися 30 країн-донорів. Вони оплатять частину експортного зерна для тих африканських країн, які потерпають від голоду.

Упродовж 2022 року на потреби оборони було спрямовано понад 1,2 трлн грн. І це гроші, зібрані за рахунок внутрішніх податків та мита. Міжнародна ж допомога, за словами Зеленського, йде на гуманітарні цілі. Ключовою метою України та українського народу залишається відновлення територіальної цілісності держави та звільнення усіх українців, які нині перебувають у ворожому полоні. З початку війни вже вдалося звільнити 1456 наших співвітчизників, озвучив статистику Зеленський. Крім цього, голова держави заявив, що Україна повертатиме своїх громадян, що змушені були виїхати за кордон через війну. “Мільйони наших людей за кордоном не мають стати біженцями. Ми маємо повернути їх додому”, – зауважив Зеленський.

Після звільнення України гостро постане питання її відбудови. Це стане найбільшим економічним проєктом Європи. Президент зауважив, що “перебудови” потребує вся територія нашої держави. Так само, зазначив він, буде відновлено “нормальність життя” на звільненому Донбасі та в Криму. Пріоритет у долученні до масштабного проєкту з повоєнної відбудови України надаватиметься компаніям, які пішли з Росії після початку її повномасштабного вторгнення і залишалися пліч-о-пліч з українцями під час війни. Також Зеленський закликав законодавців розробити законодавчу рамку для стимулювання бізнесу заходити в Україну зараз.

Після виступу Президента в сесійній залі відбулося нагородження військових.