Червоний промінь

У Кушугумській громаді відкрили «Шелтер матері та дитини ВПО»

 
 
У Кушугумській громаді запрацював шелтер для переселенок та їхніх дітей, — ФОТО

У Кушугумській громаді Запорізької області відкрили «Шелтер матері та дитини ВПО».

Про це повідомляє Кушугумська селищна рада.

Очікується, що він стане місцем, де кожна мати з дитиною відчує себе в безпеці, а також зможе отримати допомогу та підтримку.

З ідеєю створення шелтеру для матерів та дітей до голови громади Володимира Сосуновського звернулися засновники благодійного фонду «Шляхом добра» Інна та Олег Політови. Цей фонд створений, щоб допомагати людям, які опинилися у складних обставинах через війну. Інна та Олег самі мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), тому вирішили допомагати іншим.

Селищна рада знайшла приміщення для шелтера, а Агенція розвитку громади залучила інвестиції та благодійні організації. Старе приміщення у центрі селища відремонтували, вдихнули нове життя. Коштом донорів придбали сантехніку, кухонне обладнання та ліжка. Ремонт робили самостійно Олег Політов та активісти молодіжної організації; шпаклювали, фарбували, поклали леноліум, встановили меблі. У новоствореному шелтері сім житлових кімнат, де можуть розміститися до 30 людей, проживатимуть вони тут необмежений час, від доби до кількох місяців на безоплатній основі. Попереду – облаштування фасадної частини та прибудинкової території, буде зона відпочинку, дитячий майданчик

Сьогодні у Кушугумській громаді мешкає понад трьох тисяч переселенців. Більшість з них втратили своє житло через обстріли або виїхали з окупації. Щодня вони змушені долати труднощі, але рухатися вперед.

Новостворений шелтер обласна влада внесе до державного реєстру соціальних закладів – місць тимчасового проживання України, що дозволить балансоутримувачу отримувати компенсацію за комунальні послуги. А міжнародні організації допоможуть з внутрішнім укомплектуванням приміщення.

Кушугумська громада не зупиняється на досягнутому, наступний шелтер планують облаштувати у селищі Малокатеринівка.

  •  
  • У Кушугумській громаді запрацював шелтер для переселенок та їхніх дітей, — ФОТО
  •  
  • У Кушугумській громаді запрацював шелтер для переселенок та їхніх дітей, — ФОТО

Фото: Кушугумська громада