Червоний промінь

МІНІСТР ОСВІТИ: “ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЄ ПІВ МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ НА РЕМОНТ ТА БУДІВНИЦТВО ШКІЛЬНИХ УКРИТТІВ

25 квітня до Кушугумської громади завітав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.У ході зустрічі  обговорювали: роботу гімназії у офлайн форматі; впровадження Нової української школи; будівництво підземної школи на території Балабинської гімназії “Престиж”

2 гімназії Кушугумської громади вперше за 4 роки знову відчинили двері для дітей цього року – Іван Федоров із Міністром подивилися, як проходить навчання. На питання, де навчатися краще – в комфорті вдома чи разом в укритті – діти відповідають: «Однозначно в школі». Але запит від батьків на офлайн-навчання значно більший, ніж місткість наявних укриттів.

 Кушугумську громаду розглядають, як одну із територій для будівництва підземної школи. Безпечний заклад може обʼєднати школярів одразу декількох населених пунктів. Оксен Лісовий та Іван Федоров побували на майбутньому будівельному майданчику.

_________

Запорізька область отримає півмільярда гривень на ремонт та будівництво шкільних укриттів. Про це повідомив міністр Оксен Лісовий на брифінгу під час робочої поїздки до Запорізької області. Необхідність повернення дітей до очного навчання – спільна позиція Міністерства освіти та науки України та керівництва Запорізької області.

– Вже подані проєкти будівництва укриттів, які дозволять здійснювати навчання, тому що ми знаємо, які тут є загрози. Додатково Уряд профінансує придбання автобусів для підвозу дітей з інших громад та для закупівлі необхідних для навчання гаджетів. Зробимо все можливе, щоб діти повернулися до очного навчання з урахуванням всіх безпекових умов, –  додав міністр. 

Незважаючи на проблеми воєнного часу, в Запорізькій області є достатня кількість висококваліфікованих педагогів, які можуть працювати як онлайн, так і в змішаному  форматі, запевнив керівник Запорізької області Іван Федоров. 

– Сьогодні в нас є кадровий потенціал. Велика кількість освітян з тимчасово окупованих територій знаходиться на території міста Запоріжжя.Я впевнений, що ми будемо синхронізувати процеси: управління освіти Запоріжжя, Департамент освіти Запорізької ОДА, всі освітяни, які є в регіоні, – ми маємо працювати, як один єдиний організм, для досягнення мети – якісного освітнього процесу, – зазначив  Іван Федоров.

За прогнозом міністерства освіти, змішане навчання підвищить якість освіти. А для вирішення проблеми психосоціального розвитку дітей освітянам пропонують використовувати інструменти позашкільної освіти та організувати «таборові» школи.

– Ми працюємо над створенням так званих «таборових» шкіл, в які зможемо вивозити дітей з регіонів на сесійні заняття. Там вони будуть комунікувати між собою, комунікувати з педагогами, з вчителями регіону. Працюємо над цим, – заявив міністр Оксен Лісовий.

Фото: Кушугумська громада та ЗОВА