Червоний промінь

“Чорний лісоруб” завдав шкоди громаді на понад 130 тисяч гривень

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області 22.05.2023 скеровано обвинувальний акт до суду відносно 20-річного чоловіка за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 КК України, а саме: незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях, що спричинило тяжкі наслідки.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 20-річний чоловік, маючи умисел на незаконну порубку дерев у лісосмузі, діючи умисно, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу с. Великодубове Петро-Михайлівської територіальної громади Запорізького
району Запорізької області.  Там у порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу, за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку дерев породи «В’яз», чим завдав об’єднаній територіальній громаді Запорізького району Запорізької області шкоду на суму понад 138 тис.грн, що є тяжкими наслідками.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник Запорізької окружної прокуратури.