Червоний промінь

«Рукавичка» – краща за оформленням довкілля

Дитячий садок «Рукавичка» Кушугумської селищної ради – казкове місце. І ці слова підтверджуються фактами. Заклад взяв участь у загальному заліку осіннього лайт-конкурсу «Краще оформлення зовнішньої території ЗДО» та посів І рейтингове місце серед 100 кращих закладів дошкільної освіти України.

Директор «Рукавички» Олена ДІДЕНКО розкрила деталі конкурсу. Його організаторами були ВГО «Український Академічний Центр оцінки діяльності та професійної відповідності викладачів та педагогів», ГО «Просвіта молоді України», а також Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України ukrosvita-rating.com. За словами очільниці закладу, хотілося вийти на всеукраїнську спільноту професіоналів в області дошкілля, показати та побачити себе з боку. «Я чекала від конкурсу можливості пізнати нове, корисне, цікаве, отримати досвід від передових дошкільних закладів України. Аж раптом ми отримали перемогу! А разом з нею – заряд енергії, масу позитивних емоцій від теплих слів поздоровлення батьків, колег, керівництва, друзів та ще від багатьох хороших людей. Це дало можливість підвищити престиж нашої «Рукавички», надихнуло педагогів продовжувати брати участь в різних конкурсах. Ми подали приклад іншим дитячим садкам, заявивши про те, що не треба себе недооцінювати, а сміливо виходити із зони «сірих мишок».

Вихователь-методист Олена ЛУК’ЯНЕНКО розповіла, як працюють з малечею в «Рукавичці»: «І все ж таки, головне  в нашій роботі – це діти, в яких ми виховуємо екологічно грамотну поведінку в природі, поширюємо знання про рід і людину як невід’ємну частину довкілля. Звичка жити в чистоті дуже важлива для гармонійного розвитку малюка. В «Рукавичці» ми вчимося помічати безлад в навколишньому середовищі. Для цього ведемо обстеження територій на наявність чагарників, пластику, сміття, спостерігаємо за будинками та їх мешканцями. Потім, разом з дорослими, малята роблять гарну справу – дбайливо прибирають. Адже чистота – це приємно і красиво, а бруд – погано, жити в ньому некомфортно, незатишно. В кінці проєкту проводиться заняття «Милування природою».

Старший вихователь, вихователь- методист Віталіна КОСА в свою чергу сказала: «Я дякую нашим батькам та небайдужим керівникам: Володимиру СОСУНОВСЬКОМУ, Людмилі ВОЛИК, Анатолію ВАСЮКУ, Віктору ЩЕРБИНІ, Ігорю БУРМІ, Світлані ЧУДЕСНОВІЙ за те, що допомогли нам перемогти,  зберегти і дати можливість розквітнути нашій «Рукавичці» в великій та дружній Кушугумській громаді, а в майбутньому – найкращій!».