Червоний промінь

Воєнний стан і мобілізацію продовжили, відчуження майна узаконили

Воєнний стан в Україні та терміни мобілізації продовжили майже до зими – до 21 листопада 2022 року. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк. Парламент підтримав проєкт Закону № 7664 на 90 діб до 21 листопада 2022 року. Також Рада підтримала проєкт Закону № 7665 про затвердження Указу про “Про продовження строку проведення загальної мобілізації”. За обидва рішення проголосували 328 народних депутатів.

Разом із цим нардепи ухвалили в другому читанні та в цілому законопроект, який спрямований на вдосконалення та оптимізацію процедури та механізму проведення примусового відчуження та вилучення майна в умовах воєнниого стану. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Закон був ухвалений для підвищення економічної безпеки, захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності держави від збройної агресії Росії.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, ініціатива приймається з метою забезпечення екстреного реагування органами місцевої та центральної влади щодо збереження та використання підприємств оборонного значення в інтересах держави, недопущення їх знищення або захоплення ворогом.

Так, військовим адміністраціям на місцях надається право оперативного реагування та термінового внесення питань щодо підприємств оборонного значення недержавної форми власності до Ради національної безпеки та оборони України. “Запропонована процедура дасть можливість приймати рішення в цій надзвичайно важливій сфері оперативно, компетентно і відповідально, допоможе державі зберегти та примножити свій оборонний потенціал. Прийняття документа дозволить прискорити термін переходу промисловості на військові рейки, особливо важкої промисловості та машинобудівної галузі”, – йдеться в документі.