Червоний промінь

Рада просить світ засудити ядерний тероризм РФ на ЗАЕС

Сьогодні, 15 серпня, Верховна Рада України офіційно ухвалила Постанову про звернення до ООН, ЄС, Європейської Ради, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, парламентів та урядів держав-членів МАГАТЕ щодо засудження акта ядерного тероризму, яке здійснює держава-агресор на Запорізькій атомній електростанції в Енергодар. За ухвалу документу проголосував 301 народний депутат, передає портал zp.vgorode.ua.

Український парламент закликав міжнародне співтовариство застосувати санкції проти всієї російської атомної галузі. Це стосується зокрема державної корпорації “Росатом”, а також підприємств та організацій, що входять до її складу. Крім того, санкції закликають запровадити проти фізичних осіб Росії, які є керівниками згаданого підприємства та відповідають за реалізацію політики РФ щодо України.

Також, згідно з документом, парламентам та урядам держав-членів МАГАТЕ пропонують звернутися до Генеральної конференції Агентства з призупинення дії привілеїв та прав РФ як члена МАГАТЕ, а також позбавлення Росії права голосу на засіданнях Ради керуючих МАГАТЕ та можливості брати участь у різних програмах співробітництва.

Одночасно з цим в ООН заявили, що згодні підтримати місію МАГАТЕ на ЗАЕС, але тільки за згоди України та Росії.

Раніше Євросоюз і ще 42 держави закликали РФ вивести війська із ЗАЕС і України загалом та пообіцяли її притягнути до відповідальності. Про це йдеться в заяві на сайті делегації ЄС при міжнародних організаціях у Відні.