Червоний промінь

297 доба військового вторгнення: стала відома можлива дата наступу з Білорусі

Вже двісті дев’яносто сьому добу ворог веде повномасштабну війну проти України. За останню добу на Запорізькому майже нічого не змінилося. Героїчні, незламні Захисники Запорізького краю, як і раніше, утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Росіяни основні зусилля зосереджують на утриманні зайнятих рубежів. Про минулу добу на місцевій ділянці фронту доповіли в ЗОВА.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Значкове, Гуляйполе, Омельник, Червоне, Преображенка, Чарівне, Малі Щербаки, Степове, Дорожнянка, Новоданилівка, Білогір’я, Мала Токмачка, Ольгівське, Щербаки, Залізничне та Кам’янське. Надійшло 18 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів.

Протягом минулої доби евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території не проводилась.

У Збройних силах України не виключають імовірності повторного вторгнення російських військ з півночі. Йдеться про наступ з території Білорусі, ймовірно, наприкінці лютого 2023. Військові готуються до цього, заявив командувач ОК “Південь” генерал-майор Андрій Ковальчук в інтерв’ю Sky News. Він також не виключив чергової хвилі мобілізації в РФ. Водночас військовий зауважив, що скільки б солдат президент країни-агресора не відправив на війну, сили оборони України готові до боротьби.

Проте їм потрібна ще потужніша підтримка західних союзників. “Наша позиція і позиція наших партнерів сьогодні має бути чіткою. Якщо Путін проведе повну мобілізацію, наші партнери будуть готові надати нам усі сили і засоби, щоб зупинити не 300-тисячну, а мільйонну армію”, – зазначив командувач ОК “Південь”. За словами Ковальчука, Україна зараз потребує зброї для наступальних операцій: це танки, літаки, надійні системи протиповітряної оборони з ефективністю не менш ніж 95%. Генерал переконаний, що за такої умови Україна поверне всі свої території, окуповані Росією, включно з Кримом.