Червоний промінь

Росіяни обстріляли кран Захарій, який зводив міст у Запоріжжі

Окупаційні війська в понеділок, 12 грудня, здійснили черговий акт варварства. Мінометним вогнем окупанти пошкодили плавучий несамохідний кран Lifting Chart LK-800 Захарій. Саме він рік тому будував “мегамости” – мостові переходи через Дніпро в Запоріжжі. Про це розповів інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин, передає видання “Новое время”.

Оглядач розкрив деталі ворожого обстрілу. За його словами, по крану під наглядом дронів-камікадзе здійснили кілька мінометних пострілів з боку російських позицій. Після того, як три міни влучили в ціль, обстріл припинився. “Почалася пожежа. Попередньо на крані згоріло все обладнання, хоча станом на вівторок він залишався на плаву. Не знаю, чи можна зараз дістатися крана, щоб уточнити пошкодження”, – написав Авдокушин. Доля команди, яка працювала на засобі, теж залишається невідомою.

Після виконання робіт у Запоріжжі в 2021 кран знаходився у Херсоні на ремонті. Там він перебував і на момент початку російського вторгнення. Навесні цього року плавзасіб мав прямувати до Туреччини. Перед відведенням російських військ із Херсона в листопаді російські окупанти відбуксували його разом з іншими суднами на лівий берег Дніпра, де й залишили.


У класі компактних річкових кранів з низьким осадом LK-800 найпотужніший у Європі. Його вантажопідйомність після модернізації складає 800 тонн, вага – близько 3000 тонн. Для проходу по річковим мілководдям у крана істотно знижена осадка, у повному вантажі з баластом вона становить 2 метри. Для проходу під мостами зменшено висоту транспортування. Максимальна висота, на яку кран може підняти вантаж – 75 метрів.