Червоний промінь

В Куршевелі затримали олігарха Жеваго – не послухався адвокатів

Українського бізнесмена, екснардепа Костянтина Жеваго затримали на гірськолижному курорті Куршевель у французьких Альпах на запит української сторони. Про це в ефірі телемарафону розповіла радник з комунікацій Державного бюро розслідувань (ДБР) Тетяна Сап’ян. На сьогодні олігарх є фігурантом кількох кримінальних проваджень у ДБР. Наразі готуються документи на його екстрадицію, додала Сап’ян.

У липні Офіс генпрокурора спільно з ДБР звернувся до понад 30 країн щодо затримання та екстрадиції Жеваго, який фігурує у кримінальній справі про розтрату 113 млн дол. коштів банку “Фінанси та кредит”. Протягом кількох місяців слідчі установи тісно взаємодіяли з правоохоронцями різних країн, зокрема, органами юстиції, жандармерії та поліції Французької Республіки.

На підставі отриманої слідством інформації, 27 грудня в одному з готелів Куршевелю представники кримінальної поліції Французької Республіки затримали акціонера банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго. “Після намагань оскаржити правомірність затримання, фігурант погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції”, – йдеться в повідомленні. При цьому журналіст-розслідувач Михайло Ткач розкрив цікаві подробиці арешту Жеваго. За інформацією його джерел, адвокати радили бізнесмену не їхати у Францію зі Швейцарії, де він перебував до того, адже Україна добивається його екстрадиції. Він пообіцяв своїм правозахисникам, що не перетинатиме швейцарський кордон. Проте вже за тиждень порушив свою обіцянку, опинившись на вечірці елітного курорту.

У Державному бюро розслідувань додали, що в середу, 28 грудня, заплановано обрання екстрадиційного арешту Жеваго у суді міста Шамбері. На цей час готується необхідний пакет документів для його екстрадиції з Франції в Україну.