Червоний промінь

Священник УПЦ МП “зливав” ЗСУ, за що сів на 12 років

Духовні справи в церкві ворога зараз не в пріоритеті. Черговий доказ правильності заборони Московського патріархату Української православної церкви представив Офіс генпрокурора. Ще одна відповідь на це питання прийшла з Луганщини: там засудили священника УПЦ МП. Слідство встановило, що церковний “діяч” надавав інформацію ворогу про позиції українських захисників. Священник отримав 12 років тюрми, повідомляє Офіс генерального прокурора.

За публічного обвинувачення Лисичанської окружної прокуратури Луганської області суд визнав священнослужителя Сєвєродонецької єпархії УПЦ (МП) винного у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 7 ст.111-1 ККУ). Прокурори довели, що священник храму м. Лисичанськ надавав допомогу у веденні бойових дій збройним формуванням РФ проти української армії. За словами обвинувачення, з середини квітня чоловік збирав інформацію про чисельність та дислокацію техніки, а також озброєння ЗСУ в Сєвєродонецьку та прилеглих до міста населених пунктах. Цю інформацію він передавав представникам армії країни-агресора через месенджер, стверджували прокурори. Ворог в свою чергу використовував отримані відомості для встановлення місцезнаходження та вогневого ураження цілей.

Прихильника “російського миру” викрили та затримали наприкінці квітня цього року. Під час документування злочину правоохоронці виявили листування священнослужителя з представниками збройних формувань РФ. Суд визнав підозрюваного винним і присудив йому 12 років позбавлення волі. До набрання вироком законної сили засуджений перебуватиме під вартою, сказано в повідомленні.

Сьогодні, 7 грудня, правоохоронці продовжують масові обшуки УПЦ МП. СБУ навідалася на 13 відповідних об’єктів у трьох областях. У прес-центрі Служби безпеки України уточнили, що співробітники установи проводять там контррозвідувальні заходи.