Червоний промінь

В Україні – 22-й День місцевого самоврядування

Громадське суспільство – невіддільна риса українського народу. Громада є особливою формою організації суспільства, де всі люди мають рівні права. Вся велика громадська конструкція тримається на соціальних працівниках. На їхні плечі лягає складна місія: слідкувати та управляти цивілізованістю, без якої люди спільно жити не зможуть. Тому кожного 7 грудня, в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Відповідне свято було встановлено Указом Президента № 1250/2000 25 листопада 2000 року.

Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах. Місцеве самоврядування сьогодні – владна самоорганізація, найближча до людей і їхніх турбот. Вона є важливим елементом реального народовладдя. За допомогою неї реалізуються інтереси територіальних громад. Саме на органи місцевого самоврядування покладена висока честь і відповідальна місія: об’єднувати громадян різного віку, політичних уподобань у спільному прагненні робити Україну багатою і процвітаючою.

Під час повномасштабної війни місцеве самоврядування стало важливим фронтом. Навіть в умовах вторгнення на цьому рівні розв’язуються всі питання життєдіяльності, надання найнеобхідніших послуг людям. Чимало громад пройшли через дуже важкі випробування, серед яких окупація, обстріли та руйнування інфраструктури, економічна скрута. Але незважаючи ні на що, соцпрацівники вистояли, почали відбудову та відновлення своїх територій. 2022 рік для ОМС, як і для всіх українців, найважчий.

Сьогодні місцеве самоврядування важливе й потрібне як ніколи. Адже воно завжди поруч. І попри всі труднощі, які приніс цей складний період, громади продовжують працювати та робити свій вклад у Перемогу. Об’єднуючи навколо себе всі зусилля суспільства, працівники державних органів ще раз доводять ворогові: ми незламні. Тож зі святом вас, міські й селищні голови, депутати та фахівці рад. Щиро зичимо побільше моментів радості, добра, трудових успіхів, наснаги та, звісно, мирного неба над головою!