Червоний промінь

Найбільше щастя – бути батьками

Усе у цім світі починається з родини. 15 травня вся країна традиційно відзначатиме Міжнародний день сім’ї. Кожна по-своєму унікальна, має свою неповторну історію, у кожної є свій рецепт щастя. Хтось прагне статків або високих посад, а для когось найбільше щастя – бути батьками, жити у злагоді із собою і гармонії з навколишнім світом. Саме про таку родину сьогодні і хочемо розповісти.
У центрі мальовничого села Біленьке, що входить до складу Біленьківської громади, проживає багатодітна родина Олександра та Оксани ПСАРІВ. Ці привітні молоді люди одразу притягують погляд до себе: усміхненими життєрадісними обличчями, добрими очами. Тому поряд з ними відчуваєш себе легко та невимушено, бо розумієш, що дійсно в цій родині панує любов та взаєморозуміння. І їх настільки багато, що вистачить на всіх.
Секрет такого ставлення один до одного відкрив голова родини – пан Олександр. За його словами, любов один до одного і Бог у серці – ось запорука родинного щастя. Тому, коли зустрілися з Оксаною, твердо вирішили: їхня родина обов’язково буде щасливою, і їхні діти виховуватимуться в атмосфері щастя та любові.
Познайомилися Олександр і Оксана 18 років тому. Оксана виросла у Біленькому, а її чоловік родом з Бердянська. І так розпорядилася доля, що саме тут Саша відшукав своє кохання на все життя.
Після весілля молоде подружжя почало замислюватися про власне житло. Спільними зусиллями мрія здійснилася, їх дім – повна чаша. Мають все, щоб утримувати господарство, а, до слова сказати, господарство у молодих людей чималеньке. А також город, на якому вирощують картоплю та необхідну для сім’ї городину.
П’ятнадцять років Олександр займався фермерством. Зараз працює в обласному центрі на Запорізькому заводі кольорових металів бронювальником кабельної продукції. Оксана – берегиня домашнього вогнища. У сім’ї зростають дев’ятеро дітей. Хлопці полюбляють риболовлю та футбол. Дівчата печуть тістечка. Софійка майструє різні поробки, вишивки. Вікторія відвідує гурток з малювання. Старші Олеся та Даніїл цьогоріч – випускники. Олеся бажає в майбутньому стати медиком, Даніїла цікавить інженерія, тому батько подарував з нагоди закінчення навчання зварювальний апарат. Усі діти дуже активні, гарно навчаються, прекрасні спортсмени, чудово співають. Не раз мешканці села чули у їх виконанні різдвяні пісні. Співочий талант вони перейняли від батька, який має надзвичайно прекрасний голос, і це відзначають усі, хто хоч раз його чув.
Відмінна риса дітей родини Псарів – вихованість, тепле ставлення один до одного. Батьки дбають про культурний та фізичний розвиток дітей. Родина двічі відвідувала місто Київ. Були в зоопарку. Люблять відпочивати на острові Хортиця, щоліта їздять до рідного для Олександра Бердянська, щоб відпочинути на морі.
Ці люди не звикли щось просити, завжди прагнуть обходитись своїми силами. А ще кажуть, що не чекають допомоги від держави, бо дітей народжували для себе, хочуть зробити їх найщасливішими в світі.
«Секрет сімейного щастя – в любові один до одного та шануванні Слова Божого. Читаємо Біблію, відвідуємо богослужіння. В майбутньому мріємо жити в суспільстві, де одні закони працюють однаково для всіх», – говорить голова родини пан Олександр.
І хоча роботи ще дуже багато, Оксана і Олександр працюють, не покладаючи рук, бо є заради кого жити. Подружжю хочеться, щоб їхні діти не тільки росли в люблячій родині, а й мали все найнеобхідніше, відчували, що їх родина – це місце любові та затишку.
І дивлячись на гарний будинок, подвір’я, уквітчане весняними квітами, усміхнені щирі обличчя Оксани та Саші, а, найголовніше, щасливі очі дітей, розумієш, що ця родина, як ніхто інший, заслуговує Божої ласки та прихильності долі, тож сподіваємося, що так буде й надалі!

Валентина ГЕРАСИМЕНКО,
керівник гуртка «Шкільна преса» Біленьківської ЗШ І-ІІІ ст.