Червоний промінь

Відкрито сучасну модульну лікарню Клініки «Сімейний лікар Широківської громади”

Сьогодні у Широківській громаді відкрили нову сучасну модульну лікарню Клініки «Сімейний лікар» . Символічну червону стрічку перерізали голова громади Денис Коротенко, директор Клініки Ірина Шкабарня, радниця проєкту Запорізької та Дніпропетровської областей Ольга Пушина, в.о. керівника Східного Департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.

Дякуючи партнерам за такий безцінний подарунок, Денис Коротенко, зокрема, наголосив, що на третьому році війни мало хто підтримує фінансово нове будівництво так близько до зони бойових дій. Тому ця підтримка особливо цінна. Особливо для звичайних людей. Близько від війни теж хворіють діти, родини захисників, переселенці… Здоров’я кожного – важливе.

– У Широківській громаді офіційно зареєстровано 9200 переселенців, насправді їх набагато більше. Ми на другому місці серед громад Запорізької області, після Запоріжжя, хто прийняв найбільшу кількість ВПО. Я вважаю, що нам потрібно боротися за людей, і намагатися зробити їх життя кращим та комфортнішим. Щоб вони залишалися у громаді. Та поверталися ті, хто змушений був виїхати за кордон, – розповів Денис Коротенко.

Це вже шоста модульна лікарня в Україні, яку профінансував уряд Німеччини в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України / EU4ResilientRegions» і здійснюється GIZ Ukraine. 

У якості громад-партнерів для реалізації проєкту побудови модульних лікарень розглядались громади, в яких пошкоджено заклади охорони здоров’я в результаті бойових дій, а також громади, що прийняли велику кількість тимчасово переміщених осіб за час повномасштабного вторгнення. Широківська громада та Клініка «Сімейний лікар Широківської громади» взяли участь у проєкті, оскільки населення території громади з початку повномасштабного вторгнення виросло вдвічі. 

Лікарня забезпечуватиме медичними послугами жителів правобережної частини міста Запоріжжя, Широківську, Долинську, Біленьківську громади. Це більш ніж 100 000 осіб, а також понад 10 000 ВПО. 

Обслуговувати новозбудовану лікарню буде персонал Клініки «Сімейний лікар Широківської громади». Ті відвідувачі, які мають підписану декларацію з сімейним лікарем Клініки можуть користуватись послугами, які надаються в модульній лікарні безкоштовно, за направленням свого лікаря. Також за попереднім записом отримати медичні послуги можуть усі запоріжці. Для тих, хто не бажає певний час чекати своєї черги, є можливість без направлення одразу потрапити на прийом чи процедуру платно. Ціни значно нижчі, ніж в запорізьких приватних лікарнях.

Нова модульна лікарня обладнана 18 кабінетами медичних спеціалістів: функціональна діагностика (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторні аналізи, кабінет терапевта, ЛОР, офтальмолог, гінеколог, хірург, маніпуляційний та консультаційний кабінети, фізіотерапія тощо. Обладнання – унікальне! Тут можливо не лише виконати точну діагностику, а й операцію одного дня, зробити крапельниці на денному стаціонарі, полікувати зуби тощо.

Зазначимо, що модульна лікарня має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Вона повністю автономна та готова до роботи в умовах блекаутів. Простір будівлі облаштовано так, аби забезпечити доступ до лікарні для осіб з інвалідністю. Побудовані сонячні електростанції з встановленою потужністю 72 кВт. До складу сонячних станцій також входять сучасні резервні накопичувачі електричного живлення. 

Для аварійного енергопостачання лікарні також встановлений сучасний дизельний генератор потужністю 160 кВт разом з резервом палива. Навколо будівлі облаштовано простір, забезпечено доступ до модульної лікарні осіб з обмеженими можливостями. Всі заклади, разом з генераторами, захищені бар’єрами HESCO, які мають захистити лікарню від уламків на випадок можливих обстрілів. Загальна вартість проєкту побудови модульної лікарні — 58 000 000 грн. В Запорізькій області це перша побудована модульна лікарня. Аналогічні лікарні вже працюють в Чернігові, Тростянці (Сумська область), Перещепиному (Дніпропетровська область), Березанці (Миколаївська область) і Львові. 

Важливо наголосити, що Широківська громада постійно піклується про збереження життя та здоров’я  земляків: нещодавно було відкрито нову амбулаторію у селищі Сонячне, а незабаром планується відкриття нового медзакладу у селі Широке. А в роботі – ще багато важливих об’єктів, серед яких Центр безпеки, дитячий будинок… Навіть у війну тут будують, залучаючи інвестиції та закордонних партнерів.

Наталія СТІНА.

Фото Геннадія СТІНИ