Червоний промінь

Компенсація за зруйноване житло: скільки розглянуто заяв у Запоріжжі та Біленьківській громаді

У Запоріжжі розглянули вже 98 заяв містян щодо надання компенсації за зруйноване житло внаслідок обстрілів.

На засідання міської комісії з питань нарахування компенсації власникам державної допомоги на ремонт пошкодженого російськими обстрілами житла розглянули питання про отримання компенсації ще 4 запоріжцям.

Відбулось чергове засідання міської комісії з розгляду питань надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Загалом у Запоріжжі з початку роботи комісії на її розгляд надійшло 98 заяв. З них – 82 заяви вже розглянуто, а 12 були в обробці.

На черговому засіданні комісії було розглянуто ще 4 заяви про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. За результатами розгляду щодо 1 було прийняте рішення про надання заявникам компенсації шляхом видачі житлових сертифікатів.


Неодноразово потерпала від ворожих обстрілів і територія Біленьківської громади. Нині тут зафіксовано 90 пошкоджених об’єктів.

Адміністрація Біленьківської громади нагадує мешканцям алгоритм дій у разі надзвичайної ситуації. Власник житлового будинку, який був пошкоджений/зруйнований через ворожий обстріл, повинен зателефонувати у відділ поліції та повідомити про факт пошкодження. Після цього на місце виїжджає комісія, яка фіксує ці пошкодження, складає акт комісійного обстеження. Для складання акту комісійного обстеження спираючись на постанову Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. ” Про затвердження Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”. Подається заява через Дію, ЦНАП або соціальний відділ.
Так, наразі подано заяв – 15, відмовлено – 4, призупинено – 2, виплачено – 9, складено актів – 22.