Червоний промінь

Відкрито новий сучасний заклад сімейної медицини

Спільними зусиллями обласної військової адміністрації та Широківської громади завершено реконструкцію амбулаторії-довгобуду, яка тривала майже п’ять років. Для забезпечення швидкої та якісної роботи очільник ЗОВА Юрій Малашко передав працівникам закладу ноутбуки та принтери.
Як зазначила директорка медзакладу Ірина Шкабарня, послугами зможуть скористатися близько 5-6 тисяч осіб: для них працюють як лікарі-терапевти, так і вузькі спеціалісти. На базі закладу також функціонуватиме центр реабілітації, лабораторія для діагностики хвороб тощо. По всій мережі закладів сімейної медицини громади укладено понад 18 тисяч декларацій.
– Відновлена амбулаторія сімейної медицини зможе прийняти понад дві тисячі осіб. Зараз працюємо над збільшенням кадрового резерву. Послугами зможуть користуватися й ВПО – наразі на території громади офіційно зареєстровано близько семи тисяч вимушених переселенців. Це вже третя лікувальна установа відкрита на території громади за цей рік, – розповів голова громади Денис Коротенко.
Крім лікувальної установи, в приміщенні розгорнуто ЦНАП. Як зазначив Юрій Малашко, розташування двох важливих об’єктів поруч зробить сервіс зручним та доступним. 
ЦНАП обладнано завдяки співпраці з нашими міжнародними партнерами USAID. Вони не лише допоможуть покращити процес роботи в громадах, де наразі розміщується велика кількість ВПО, але й стануть у пригоді після деокупації та сприятимуть відновленню звільнених територій Запорізької області, – наголосив очільник ЗОВА.
Крім цього, проведено благоустрій прилеглої території. Так, за ініціативи місцевих жителів створено футбольне поле. Дітям, які долучилися до спортивного гуртка, Юрій Малашко вручив спорядження, що допоможе малечі ще краще поринути у процес гри.