Червоний промінь

В ВООЗ “бачать кінець” пандемії COVID-19

Світ ніколи не був у кращому становищі, щоб покласти край пандемії COVID-19. Про це у середу, 14 вересня, сказав глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреїсус, пише Reuters. Він описав ситуацію з коронавірусом в світі фразою “Ми ще не на фінішній стадії, але кінець видно”. Це найбільш оптимістична оцінка з січня 2020 року, коли було оголошено пандемію та надзвичайний стан.

Смертність від COVID-19 минулого тижня була найнижчою з березня 2020 року, повідомив Гебреїсус. Поширення вакцин і методів лікування допомогло знизити смертність і госпіталізацію, а штам “Омікрон”, який з’явився наприкінці минулого року, викликає менш важкий перебіг захворювання. Але країнам необхідно й надалі зберігати пильність, адже, за словами очільника ВООЗ, “пандемію можна порівняти з марафонським забігом”. Кожній державі треба також вакцинувати 100% населення, які належать до груп високого ризику, продовжувати тестування на коронавірус, підтримувати достатні запаси медичного обладнання та медпрацівників.

“Ми очікуємо, що в майбутньому будуть хвилі інфекцій, потенційно в різні моменти часу по всьому світу, спричинені різними підштамами “Омікрону” або навіть різними штамами, що викликають занепокоєння”, – сказала старший епідеміолог ВООЗ Марія Ван Керхов. Літня хвиля COVID-19, викликана штамом Omicron BA.4 і BA.5, показала, що пандемія ще не закінчилася, оскільки вірус продовжує циркулювати в Європі та за її межами, додала вона.

Представники охорони здоров’я США заявили, що пандемія ще не закінчилася, але нові бівалентні вакцини знаменують важливий зсув у боротьбі з вірусом. Вони прогнозують, що одна щорічна вакцина, схожа на щеплення від грипу, повинна забезпечити високий ступінь захисту та повернути країну ближче до нормального стану.