Червоний промінь

Україні відстрочили виплати по всіх боргах

Країни-кредитори України, включаючи США, дали Києву відстрочку з обслуговуванням суверенного боргу до кінця 2023 року, заявила міністр фінансів США Дженет Єллен інформагентству Reuters. Раніше Кабмін через відповідну постанову просив про дворічний таймаут по виплаті зовнішніх боргів.

Під час зустрічі були присутні представники групи кредиторів України та Уряду, зокрема, міністр фінансів Сергій Марченко. Він презентував кредиторам опис економічної та фінансової ситуації в Україні та розповів про заходи, вжиті за останні кілька місяців для підтримки вітчизняної економіки в умовах війни. Кредитори разом із Сполеченими Штатами уклали Меморандум про взаєморозуміння для реалізації прохання України “Про скоординоване припинення обслуговування боргу до кінця 2023 року”. Це рішення дозволить Києву збільшити соціальні, медичні та економічні витрати в умовах вторгнення Росії, сказала Єллен.

“Ми виконали наше зобов’язання перед Україною щодо відтермінування обслуговування боргу, що дозволить уряду України спрямувати додаткові ресурси на внутрішні потреби та добробут українського народу. Закликаю всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів приєднатися до нас у підтримці України, оскільки вона захищає себе. Я також вітаю підтримку з боку приватних кредиторів у важкий для України час”, – додала міністр.

Країнами-кредиторами України є Канада, Франція, Німеччина, Японія, Сполучене Королівство та Сполучені Штати Америки. Спостерігачами в групі є Австралія, Австрія, Бельгія, Бразилія, Данія, Фінляндія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Корея, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.