Червоний промінь

Засідання Кабміну: ціну на е/е знизили, карантин продовжили

11 серпня відбулося чергове зібрання Кабінету міністрів України. Було розглянуто низку важливих питань, зокрема, перегляд тарифів на електроенергію та доцільність подальшого загальнонаціонального карантину в державі.

Так, адаптивний карантин продовжили до 1 жовтня. «Поточна епідемічна ситуація контрольована, але фахівці починають фіксувати перші негативні тенденції збільшення госпіталізацій з коронавірусів», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. КМУ продовжує підготовку лікарень, а кількість ліжок з киснем, за словами очільника Уряду, зараз становить майже 100%. Крім того, окремо закуплено 15 тисяч кисневих концентраторів, які дозволять лікувати українців на амбулаторному етапі.

Ще одним важливим рішенням стало зниження цін на електроенергію. Згідно з ним, ті домогосподарства, які споживають менше 250 кВт/год (а таких в країні близько 80%), платитимуть 1,44 грн за кВт. Для родин, які «накручують» більше, ціна лишається незмінною – 1,68 грн за кВт. Відомо, що зниження єдиного тарифу відбулося за ініціативою Президента В. Зеленського. Раніше він виносив це питання на обговорення в РНБО.

Рішення набуває чинності з 1 жовтня і попередньо діятиме до 30 квітня 2022. Водночас Міненерго і Кабмін не відмовляються від намірів змінити модель ПСО з розділенням тарифу відповідно до споживання е/е різними категоріями населення. Ця задумка Уряду наразі розробляється. Нові тарифи можуть виглядати приблизно так:

  • до 100 кВт/год – від 1 до 1,20 грн;
  • 100-300 кВт/год – 1,68 грн;
  • 300-500 кВт/год – 2,30 грн;
  • від 500 кВт/год – 3,50 грн.