Червоний промінь

РФ зупинила “Північний потік” через “несправність”

Російська газова компанія “Газпром” оголосила про повне зупинення прокачки газу трубопроводом “Північний потік” через виявлену несправність у єдиній компресорній станції “Портова”, що продовжує працювати. Про це повідомляє “Європейська правда”.

Там стверджують, що під час регламентних робіт на газоперекачувальному агрегаті Trent 60 компресорної станції “Портова” “виявлено витік масла з домішкою герметизуючого складу по роз’ємах клемних з’єднань кабельних ліній датчиків швидкості ротора низького та проміжного тиску”.

Також масло виявили в районі кабельної лінії у зовнішній клемній шафі системи автоматичного управління агрегату. “Газпром” стверджує, що акти виявлення витоків масла підписано представниками компанії Siemens, які допомагають із техобслуговуванням. “До усунення зауважень щодо роботи обладнання транспорт газу до газопроводу “Північний потік” повністю зупинено”, – додали в російській компанії.

Росія намагається посилити енергетичний тиск на Європу – так президент України Володимир Зеленський прокоментував зупинку газопроводу. “Навіщо вони це роблять? Росія хоче зруйнувати нормальне життя кожного європейця – в усіх країнах нашого континенту. Хоче послабити й залякати всю Європу, кожну державу. Де Росія не може зробити це силою звичайної зброї, робить це силою енергетичної зброї. Намагається вдарити бідністю й політичним хаосом там, де поки що не може вдарити ракетами”, – заявив він у вечірньому зверненні. На думку Зеленського, щоб захиститися від цього тиску, Європі потрібно ще більше єдності та координації.