Червоний промінь

“Мотор Січ” та “Запоріжтрансформатор” переходять до держави

У власність Уряду перейдуть стратегічно важливі підприємства, які пов’язані з одіозними бізнесменами: Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним. Серед них є два запорізьких підприємства – АТ “Мотор Січ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор”, пише “Економічна правда” із посиланням на джерела в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Співрозмовники видання розповіли, що 6 листопада НКЦПФР прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор”. Таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб у власність держави.

Донедавна власником АТ “Мотор Січ” був В’ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства, операції з акціями “Мотор Січ” були заблоковані, а згодом – арештовані. В жовтні затримали й самого Богуслаєва, звинувативши у державній зраді.

Цю інформацію підтверджують також міноритарні акціонери ПАТ “Укрнафта”. Близько 42% акцій в найбільшій нафтовидобувній структурі України компаніям належить олігарху Ігорю Коломойському. Державі в особі НАК “Нафтогаз” до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери. В “Укртатнафті” дніпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – в НАК “Нафтогаз”. Ключовим активом “Укртатнафти” є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські ракетні обстріли.