Червоний промінь

Всім українським лікарням передано генератори світла

Через удари Росії по критичній інфраструктурі України страждає й соціальна. Аби мінімізувати цей вплив, всі медичні заклади, що надають стаціонарну та екстрену допомогу, вже забезпечені резервними джерелами живлення – генераторами. Про це під час телемарафону заявив заступник міністра охорони здоров’я України Богдан Боруховський, передає портал “Актуально”.

Він зазначив, що наявність резервного джерела живлення в медзакладі була однією з умов укладання контракту зі Службою громадського здоров’я на 2022 рік. Перемикання з основного джерела живлення на резервне здебільшого відбувається автоматично. “У деяких закладах зараз екстрено доналаштовують ці джерела, оскільки не було передбачено автоматичного швидкого перемикання. Зараз це потребує чергування медичного персоналу, який умовно за 5 хвилин перемикає з одного джерела живлення на інше”, – пояснив Боруховський.

Медзаклади закуповували генератори самостійно або за кошти громади чи обласних рад.

З початку повномасштабного вторгнення МОЗ за міжнародної підтримки надало українським лікарням понад 400 генераторів. Зараз починається новий проєкт зі Світовим банком, що передбачає постачання ще 1100 систем резервного живлення.