Червоний промінь

Український “Центр громадянських свобод” отримав Нобелівську премію миру

Українська громадська організація “Центр громадянських свобод” стала лауреатом Нобелівської премії миру. Про це повідомили на Facebook-сторінці премії. Нобелівський комітет високо оцінив як роботу ГО загалом, так і діяльність Центру впродовж повномасштабної російсько-української війни.

“Центр громадянських свобод” зайняв чітку позицію в зміцненні українського громадянського суспільства, аби зробити Україну дійсно демократичною. Після російського вторгнення 2022 року організація бере участь у виявленні та документуванні військових злочинів РФ проти цивільного населення України. Також Центр відіграє важливу роль у притягненні винних до відповідальності за скоєні злочини, заявили в комітеті.

Нагороду прокоментувала голова організації Олександра Матвійчук. Вона сказала, що Нобелівська премія миру – “відзнака всьому українському народу, який у цій війні з Росією бореться за свободу і за право мати демократичний вибір як такий”. “Весь мій 20-річний досвід боротьби за свободу та права людини переконливо говорить, що звичайні люди мають набагато більший вплив, ніж вони собі думають. Масова мобілізація звичайних людей у різних країнах світу та їхній спільний голос можуть змінити світову історію швидше, ніж інтервенція ООН. Я рада, що очолюваний мною Центр громадянських свобод отримав сьогодні Нобелівську премію”, – висловилася Матвійчук. Вона також закликала ООН та держави-учасниці організації провести реформу міжнародного миру та безпеки, щоб створити гарантії безпеки для країн світу. Матвійчук впевнена, що для президентів РФ та Білорусі Володимира Путіна та Олександра Лукашенка, як і для інших воєнних злочинців, необхідний міжнародний трибунал, аби притягнути їх до відповідальності.

До слова, на початку жовтня очільниця ГО особисто отримала так звану “альтернативну Нобелівську премію” – “За правильний спосіб життя”.


Громадська організація “Центр громадянських свобод” створена 30 травня 2007 року і розташована в Києві. Місією ЦГC є просування цінностей прав людини, демократії і солідарності в Україні і світі заради реального утвердження принципу людської гідності. Завдання ГО – захист фундаментальних прав і свобод людини, громадський контроль за дотриманням прав людини в діяльності органів влади та місцевого самоврядування, роботою з молоддю для формування нового покоління молодих правозахисників і громадських активістів тощо.