Червоний промінь

На Кримському мосту сталася “бавовна” – об’єкт частково зруйновано

Цікава звістка прийшла з тимчасово окупованого Криму сьогодні, 8 жовтня. Так, вранці, близько 6:00, на Кримському мосту пролунав потужний вибух. За даними соцмереж, рвонула вантажівка. В ній спалахнула цистерна з пальним, зайнялася велика пожежа. Інфраструктурний об’єкт окупантів зазнав значних пошкоджень, повідомляють українські ЗМІ.

Як видно на знімках, одне з чотирьох дорожніх полотен занурилося в Керченську протоку. На мосту також горів вантажний потяг. Окупанти повідомляють про трьох загиблих. Спочатку повідомлялося про обмеження руху переправою аж до 30 жовтня. Проте вже ввечері нібито вдалося відновити рух легкового транспорту та автобусів. Для вантажних фур організували поромну переправу. Судноплавство в Керченській протоці продовжується, кажуть росЗМІ.

За кермом вантажівки, яка підірвалася, міг бути 52-річний Махір Юсубов. За попередньою інформацією, весь вересень фура їздила Краснодарським краєм. О 23:06 7 жовтня транспорт помітили у селищі Світлий Шлях Темрюкського району. Опісля автівка зникла на шість годин. О 05:52 фура заїхала на міст.

Джерела в українських ЗМІ запевняють, що це результат спецоперації Служби безпеки України. В СБУ непрямо підтвердили це перифразом вірша Тараса Шевченка в Telegram: “Світає; Міст гарно палає; Соловейко у Криму СБУ зустрічає”. Речник Служби Артем Дехтяренко відмовився коментувати вибух на Кримському мосту, зазначивши, що “роль СБУ чи будь-якого державного органу України у «бавовні» будемо коментувати після нашої остаточної перемоги”. Президент України Володимир Зеленський в своєму короткому відеозверненні порадив окупантам “тікати, поки ще є варіанти”.

Російський керманич Володимир Путін не на жарт злякався того, що трапилося. Він доручив уряду країни-агресора створити відповідну комісію з розслідування інциденту, а також підписав указ про посилення заходів захисту у Керченській протоці. Відтепер зруйнований міст охороняє ФСБ. В указі, зокрема, йдеться про посилення заходів захисту електромережевого енергомосту Росія — півострів Крим та магістрального газопроводу Краснодарський край — Крим. Повноваження щодо організації та координації заходів захисту покладено на ФСБ.