Червоний промінь

Понад 900 об’єктів РФ в Україні націоналізують днями

На найближчому засіданні Верховна Рада розгляне питання про націоналізацію активів Росії в Україні. Кабінет Міністрів уклав перелік, до якого увійшло понад 900 об’єктів, що розташовуються в Україні та належать безпосередньо РФ як державі. Деталі законопроєкту розкрила народна депутатка, заступниця голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, інформує пресслужба українського парламенту.

За словами народної обраниці, саме цей перелік із незначними змінами раніше затвердила РНБО. Президент Володимир Зеленський наголосив, що проголосувати за це рішення дуже важиво. Підласа зазначила, що тут діє особлива процедура та окремий механізм, який українські парламентарії ухвалили у квітні спеціальним законом про примусове відчуження права власності РФ та її резидентів. “Президент вводить у дію рішення РНБО указом, а Верховна Рада затверджує Указ Президента своїм окремим законопроєктом”, – пояснила депутатка.

Парламентарка ознайомилася з переліком “претендентів” на націоналізацію. До нього увійшли такі відомі підприємства як, приміром, “Енергомашспецсталь” у Краматорську. Машинобудівельний завод на 92% належить офшорній кіпрській компанії, яку контролює “Росатом”. Також у Росії віднімуть і BROCARD – відому мережу брендової парфумерії та косметики магазинів. Вона на 100% контролюється офшорною компанією, яка, своєю чергою, контролюється Міністерством промисловості РФ. Усі ці 900+ об’єктів будуть націоналізовані, сказала Підласа.

Проте це не означає, що гроші до українського бюджету надійдуть відразу, підкреслила вона. “Ці всі об’єкти перейдуть у власність держави, після цього держава може визначатися, що з ними робити. Україна або буде отримувати прибуток від працюючого підприємства, або вона його виставить на приватизацію, або запропонує його до оренди тощо”, – уточнила депутатка.