Вихователі, вчителі, викладачі. Ті золоті люди, які, не шкодуючи себе, забезпечують кожного знаннями – і науковими, і життєвими. Їхнє покликання – виховувати освічену та щасливу молодь, хто згодом продовжуватиме розвивати й прославляти країну. Як і всі інші соціальні працівники, їхні зусилля мають бути відзначеними. Тож щорічно в першу неділю жовтня в Україні відзначають День працівника освіти.
В Україну це свято прийшло ще з СРСР, де його вперше відзначили ще 1965 року. Після проголошення незалежності України святкування було встановлено указом президента у 1994 році. Тоді ж День вчителя вирішили відзначати кожну першу неділю жовтня.
Оскільки День учителя припадає на неділю, зазвичай у школах його святкують у п’ятницю. Одним з видів вшанування вчителів є так званий День самоврядування, коли старшокласники самостійно беруться проводити уроки, даючи тим самим можливість вчителям відпочити. У багатьох школах цей день є скороченим.
Також існує Всесвітній день учителів, який відзначається 5 жовтня. Його святкують, зокрема: в Узбекистані – 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці – 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти – свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список. Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.
Цього року святкування відбувається в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Держава-терорист руйнує школи та змушує вчителів та учнів шукати нові способи продовжувати освітній процес. Деякі освітяни через те, що вчителювати більше ніде, навіть влаштовують уроки просто неба. Та будьмо певні, що кожен злочинець ворожої армії обов’язково відповість за свої дії на українській землі. Зруйноване буде швидко відбудовано, насамперед – школи, наряду з лікарнями. А наші бійці освітнього фронту, чудові, мудрі й сильні працівники освіти, і надалі роститимуть свідоме покоління українців. Вони зможуть відповісти на всі питання вже своїх дітей, а головне – чітко знатимуть, хто їм друг, а хто – одвічний ворог. Цього святкового дня вклоняємося вам за розумних, усміхнених дітей. Бажаємо терпіння, мужності, витривалості, наснаги. Разом дочекаємося омріяної Перемоги і поведемо маленьких науковців в країну знань вже з мирним небом над головою, як раніше. Зі святом!
Слава освітянам! Слава Україні!