Червоний промінь

Назло Шойгу. Україна “виклала” МАГАТЕ всю свою ядерну діяльність

Несказанна дурість фейку Росії про “брудну бомбу”, яку нібито розробляє Україна, вже наскрізь видна для світової спільноти. Проте Держатомрегулювання вирішило “добити” маячню російського керівництва. Структура надала Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) повну інформацію про всі операції України з ядерними матеріалами. Про це повідомив в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков на брифінгу в “Медіацентрі Україна”, передає “Укрінформ”.

За словами чиновника, наша держава виконує свої зобов’язання відповідно до Угоди про гарантії нерозповсюдження і Додаткового протоколу до неї. “Ми інформуємо МАГАТЕ про наш ядерний матеріал і про наміри щодо нього, про технологію, яку ми використовуємо на тих чи інших радіаційно небезпечних установках. Це інформація, яка є в наявності, у тому числі, й експертів агентства. Крім того, у нас ведуться реєстри радіаційних відходів, джерел іонізуючого випромінювання”, – сказав Коріков. Він також повідомив, що Україна звітує МАГАТЕ про будь-яку операцію з ядерними матеріалами. На українських АЕС впроваджена система онлайн-моніторингу за ними.

Водночас Коріков наголосив, що Україна відкрита і до візитів агентства, у тому числі незаявлених. До слова, вже найближчим часом очікується місія МАГАТЕ на два ядерні об’єкти. За словами посадовця, на них регулярно проходять інспекції агентства: остання з них відбулася місяць тому і жодних порушень не виявила.

Варто нагадати, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу нещодавно почав розганяти світом неправдиву інформацію про “брудну бомбу” України. 23 жовтня він провів телефонні переговори зі своїми колегами з Франції, Туреччини, США та Великої Британії, під час яких висловив стурбованість у зв’язку з нібито можливим застосуванням Україною “брудної бомби”.