Червоний промінь

Європа терміново надсилає в Україну засоби електрогенерації

Єврокомісія (ЄК) активізувала свої зусилля та працює з партнерами для надання надзвичайної підтримки Україні для відновлення та підтримки електро- та теплопостачання. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провела телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Після цього вона повідомила, що через Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації ЄК наразі готує якнайшвидшу доставку в Україну, передає УНІАН.

  • 200 трансформаторів середнього розміру та великий автотрансформатор із Литви;
  • автотрансформатор середнього розміру з Латвії;
  • 40 важких генераторів із резерву rescEU, розташованих у Румунії.

Зазначається, що трансформатори вкрай необхідні, адже б’ючи ракетами по електропідстанціях, Росія нищить саме їх. Водночас кожен з важких генераторів зможе забезпечити безперебійним харчуванням лікарню малого та середнього розміру.

Європейська комісія також працює над створенням нового енергетичного хаба у Польщі, який дозволить приймати пожертвування від третіх осіб та допомагати у їхній скоординованій доставці в Україну, зокрема, з партнерами з “Групи семи”. “Ми звернулися до відповідних компаній у різних країнах із проханням надати життєво важливе високовольтне обладнання, включаючи додаткові автотрансформатори, та координуємо свої дії з партнерами для їх швидкої доставки до України”, – підсумувала фон дер Ляєн.