Червоний промінь

Війна позбавила роботи 5 мільйонів українців – Мінекономіки

Бойові дії сильно руйнують ринок праці в Україні. Щонайменше 5 мільйонів людей в державі втратили роботу через бойові дії. Про це заявила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна на польсько-українському економічному форумі під час дебатів з питань соціальної політики та викликів в контексті війни в Україні, передає “Укрінформ”.

Зараз найбільше страждають ті території, де було зайнято 10 мільйонів працівників, каже чиновниця. Окрім того, що велика кількість людей втратила робочі місця, сотні робітників загинули в боях. Через війну країну покинули вже близько 7 мільйонів людей. Все це в сукупності призводить до невпинного росту безробіття. “Саме тому серед ключових пріоритетів роботи Уряду є стабілізація та відновлення економіки, розвиток ринку праці й повернення додому наших громадян, а також створення нових робочих місць. На це спрямована низка урядових програм, які вже запущені й успішно працюють”, – наголосила Бережна.

Зокрема, серед таких програм діє:

  • доступне кредитування для бізнесу;
  • релокація підприємств з небезпечних територій у відносно безпечні;
  • грантова підтримка розвитку підприємництва “єРобота”;
  • залучення безробітних до суспільно корисних робіт в рамках проєкту “Армія відновлення”;
  • програми допомоги з часткового безробіття.

За словами заступниці міністра, влада розуміє, що на шляху відновлення України та повернення людей стоять великі виклики та завдання. “Сподіваємось, що міжнародні партнери підтримають нас в цьому, і наш добрий друг Польща також. Тут нині за програмою тимчасового захисту перебуває майже 1,5 млн українців. Ми прагнемо повернути додому всіх наших громадян, що були змушені виїхати з країни”, – заявила посадовиця.

Вона зазначила, що кожен із партнерів України зможе знайти свій сегмент та долучитись до великої програми відновлення країни. Це можливо як через інвестиції в відбудову інфраструктури, промислових і соціальних об’єктів, так і підтримуючи окремі програми, спрямовані на розвиток бізнесу та стимулювання зайнятості, які передбачають можливість залучення будь-яких джерел.