Червоний промінь

“Аграрні сили України”. Держава відзначає День працівників сільського господарства

Хліборобська праця завжди цінується дуже високо. Робота аграрїів вимагає неабияких завзятості, терпіння, знань та зусиль. Вони дарують нам свіжий хліб на столі, а він, як відомо, всьому голова. Сьогодні працювати на полі значить щодня ризикувати життям. Осатанілим росіянам не шкода нічого, зокрема й українських полів. Звичайні механізатори, комбайнери, агрономи, зоотехніки та ще багато-багато співробітників підприємств – їхня праця перетворилася на справжній фронт. Робітники сільського господарства стали “Аграрними силами України”, і саме цим людям завдячують мільйони.

Годуючи не тільки українців, а й значну частину світу, своє життя вони присвячують нивам, а старання – народові. Тому щороку третьої неділі листопада держава відзначає День працівників сільського господарства, встановлений Указом тодішнього Президента Леоніда Кучми № 428/93. Відбулося це майже 30 років тому, трохи пізніше здобуття Незалежності – 7 жовтня 1993 року. Цьогоріч воно припадає на 20 жовтня. Сільськогосподарська галузь залишається одним із пріоритетних напрямків для України. Нині цьому не в останню чергу посприяла “зернова” угода, завдяки якій кораблі продовжують експортувати зерно в інші країни.

У професійне свято прийнято не просто вітати аграріїв, а й вручати їм заслужені нагороди за їх нелегку працю. У більшості прифронтових областей місцева влада особливу увагу приділяє всім, хто забезпечує збір врожаю і посадку нового. Так було, доки війна не внесла свої корективи в життя кожного. І хоча зараз масові заходи неможливі, голова ЗОВА Олександр Старух привітав аграріїв з їхнім днем.

“Запорізька область завжди була визнаним лідером сільськогосподарського виробництва. Тож прийміть щирі вітання з вашим  професійним святом. Війна серйозно змінила все, в тому числі й аграрну галузь нашого регіону. Але, попри ці вагомі втрати, агресія РФ лише довела, що хлібороби є справжніми професіоналами своєї справи. Розумію, що ще багато викликів та труднощів попереду. До вже традиційних проблем аграрної сфери війна додає нові. Вірю, що разом ми все подолаємо! Зі святом, дорогі хлібороби!”, – сказав у привітанні Старух.

Він також відзначив, що після війни на полях та інших сільськогосподарських землях треба буде вжити багато безпекових заходів. Серед них – очищення замінованих ворогом полів, рекультивація понівечених вибухами та окопами земель, повернення на лани техніки, вкраденої окупантами тощо.

В умовах сьогодення, засіваючи нові поля, аграрії роблять великі справи та дають надію на майбутнє, на відродження держави. Та не лише вони. Найвеличніша сила України – в єдності. Тож, без сумніву, ми всі як один відродимо наші успіхи і досягнення, а слава всесвітньої житниці залишиться за Україною назавжди. Зичимо всій нашим героїчним, незламним аграрним трудівникам безпечної роботи, рясних жнив, витримки, духовної стійкості, щастя, добра та успіхів в усіх починаннях. З нашими найкращими хліборобами віримо в Перемогу та мир на всій українській землі. Щиро вітаємо вас, наші непробивні Аграрні сили!