Червоний промінь

В Запоріжжі після “безладу” на лінії розмежування введуть комендантуру

За рішенням головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного у Запоріжжі створять військову комендатуру. Про це повідомила міністерка реінтеграції Ірина Верещук під час чергового візиту до Запоріжжя. За її участі в місті відкрили транзитний хаб – Центр підтримки переселенців у Запоріжжі для евакуйованих жителів Херсонської області “Я – Херсон”. Комендатура має владнати питання логістики для тих, хто перетинає лінію розмежування.

Раніше вона повідомляла, що відповідний лист з проханням надіслали Залужному. “У Запорізькій області багато людей, які повертаються, їдуть знову під час обстрілів на територію більш безпечну. Це вже набрало неправильних форм, коли люди ледь не влаштовують туристичні поїздки туди-сюди на лінії розмежування. Так не буде. Жодних комерційних рейсів там не буде. Ми чудово розуміємо, що безлад – це лише те, що грає на руку ворогу. Ми наведемо порядок і робимо це щодня”, – заявляла Верещук.

В Запоріжжі міністерка подякувала генералові Залужному за прийняте рішення про створення комендатури, яка з’явиться після наради з обласною владою найближчим часом.

Поява коменданта стала ще актуальнішою після скандалу з “оборудками” на лінії зіткнення в області. В суботу, 13 серпня, слідчі ДБР викрили масштабну корупційну схему на Запоріжжі. У травні 2022 року Рада оборони Запорізької області затвердила Порядок перетинання лінії зіткнення громадянами України. Відповідно до нього українці мають подавати відповідні заявки, які розглядають уповноважені особи й готують на їхній основі відповідні списки. Однак окремі чиновники вирішили наживатися на цьому.

За хабарі чиновники пропонували швидкий розгляд заявок. “Ділки” розробили цілу схему поборів з тих, хто подавав заявки на перетин лінії розмежування. Щоденний незаконний прибуток зловмисників складав 2 мільйони гривень.