Червоний промінь

172 доба військового вторгнення: окупаційна “влада” Херсонщини тікає до Мелітополя

Противник сто сімдесяту другу добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Hа Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, розповіли в ЗОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Новояковлівка, Тернувате, Залізничне, Чарівне, Оріхів та Гуляйполе. Надійшло 13 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1645 людей, з них 486 – діти.

8 серпня Збройні сили України знову вдарили по Каховському та Антонівському мостах в Херсонщині. Російські військові після цього вирішили тікати до Мелітополя, повідомив міський голова Іван Федоров. “Тому наші сили супротиву, партизанський рух готові радо їх зустрічати. Є повідомлення, що хтось передислокується з Херсонщини до Мелітополя, бо це найближча точка до Криму. З неї вони хочуть вести якесь командування”, – сказав мер. Це означає, що військові РФ, що залишаються на своїх місцях на Херсонщині, змушені будуть приймати доленосні рішення самостійно. Це значно послабить їх тактично.