Почесне звання їм присвоєно указом Президента України Володимира Зеленського, вручив нагороди багатодітним матерям голова Запорізької ОДА Іван Федоров.

Про це повідомляє сайт Запорізької обласної державної адміністрації.

Нагородження відбулося у Незламному хабі Запоріжжя.

Серед учасників свята – запоріжанка Марія Фоменко, яка виховує шестеро дітей. Троє старших вже випурхнули з материнського гнізда. А молодші поки що живуть з батьками. Наймолодший син – дитина з інвалідністю.

– Ми навчаємо дітей поважати дорослих і допомагати один одному. Говоримо їм, що на першому місці завжди повинна бути сім’я. А ще – вчимо ставитися до людей так, як вони хочуть, щоб до них ставилися. Це наше сімейне кредо, – розповідає багатодітна матір.

Валентина Пилипенко прийшла підтримати маму. Після початку війни їхня сім’я виїхала з Молочанська, що на Пологівщині. Найменшій сестрі Валентини – 17 років, а старший брат, якому 29, боронить Україну. За словами дівчини, всього в родині семеро дітей, і всі вони росли у любові.

– Ми з християнської сім’ї, і мама дуже нас любить. Вона емоційна і дуже чуйна. Ми вдячні їй, що стільки років свого життя вона витратила на наше виховання, підтримувала нас. Ми пишаємось нею, її нагорода дійсно заслужена, – говорить Валентина.

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров впевнений, що все починається з сім’ї: базові навички, виховання і та атмосфера, яку діти потім переносять у власне життя і суспільство.

– Ростити дітей – це дуже складно, але я знаю, з яким натхненням ви до цього ставитеся. І дякую вам, що ви виховуєте своїх дітей в Запоріжжі. Зараз це набагато важче, ніж в мирному житті. Завдяки вам ваші доньки і сини ростуть справжніми патріотами. Впевнений, що вони обов’язково долучаться до розбудови України і Запорізького краю. Ваші діти – це наше майбутнє, – відзначив посадовець.

Держава надає підтримку багатодітним сім’ям. Матері-героїні отримують грошову допомогу і пільги.

– Матері-героїні мають право на отримання за рахунок коштів державного бюджету одноразової грошової винагороди у розмірі 10 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб. Це 30280 грн, – пояснила Вікторія Герасименко, начальниця управління Департаменту соцзахисту населення Запорізької ОДА.

  • Почесне звання «Мати-героїня» започатковане в Україні в 2004 році.
  • У Запорізькій області його вже присвоїли 1628 жінкам.

Фото: Запорізька ОДА