Червоний промінь

Без особистого звернення: частина запорізьких пенсіонерів отримає підвищені виплати

У червні працюючі пенсіонери отримають не тільки збільшену пенсію, а й доплату за два місяці.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам органами Пенсійного фонду України проводиться з 1 квітня автоматично, без звернення пенсіонерів.

Проведення такого перерахунку передбачено частиною 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Він здійснюється не раніше, ніж через 2 роки після призначення пенсій або останнього перерахунку.

Про особливості перерахунку «Променю» розповіла начальниця Головного управління ПФУ в Запорізькій області Світлана Жмурко.

“Щороку органи Пенсійного фонду України роблять перерахунок працюючим пенсіонерам. За даними Реєстру застрахованих осіб, маємо інформацію, працює людина чи ні, і скільки часу минуло з моменту призначення чи останнього перерахунку пенсії.

Перерахунок працюючим пенсіонерам, звертаю увагу, проводиться у два етапи. Він здійснюється або з урахуванням лише страхового стажу, або – у разі доцільності — з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Доцільність проведення того чи іншого перерахунку визначається індивідуально для кожного пенсіонера”, – зазначила Світлана Олексіївна.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, згідно закону, проводиться з 1 квітня. Але підвищену виплату пенсіонери отримають лише в червні. Чому?

“Враховуючи, що звітність про нараховану заробітну плату та сплачений єдиний внесок подається щоквартально, зокрема, за перший квартал  2024 року — до 10 травня, відповідно автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам фахівці органів ПФУ проводили у травні, після надходження даних про сплату єдиного внеску, – роз’яснює Світлана Жмурко.

Тобто, в червні пенсіонери, яким проведено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат з доплатою за два місяці — квітень і травень”.
Звертаємо увагу: у липні пенсіонери отримають лише пенсію, без доплати.
І ще такий нюанс. Якщо дворічний термін після призначення чи перерахунку пенсії спливе, наприклад, у червні, то працюючий пенсіонер може звернутися у сервісний центр ПФУ і подати відповідну заяву. І заявнику проведуть індивідуальний перерахунок.
Заяву можна подати і через веб-портал Пенсійного фонду України.  
За інформацією Світлани Жмурко, станом на 1 червня у Запорізькій області перебуває на обліку майже 125 тис. працюючих пенсіонерів. Право на перерахунок пенсій з урахуванням стажу мали 40,2 тис., середній розмір підвищення склав 196,3 грн. З них 12,2 тис. пенсіонерам проведені перерахунки з урахуванням не тільки страхового стажу, а й заробітної плати. Середнє підвищення від такого перерахунку склало 476,67 грн.

Ірина Єгорова