Червоний промінь

Шмигаль заспокоїв українців: газу взимку не забракне

“Блакитного палива” в сховищах України перед початком зими вистачає. Запаси газу становлять 14 млрд м3, вугілля – 1,3 млн т. Наразі можна говорити, що проблем при проходженні зимової пори не буде. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав про це на засіданні Уряду. Відповідний відеофрагмент з зібрання опубліковано в його Telegram-каналі.

Міністерство економіки не прогнозує дефіциту пального, сказав очільник Кабміну. Цього не має трапитися навіть в умовах збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів і пов’язаного з ним зростання попиту на пальне. За словами Шмигаля, імпорт пального в Україну в останні місяці складав близько 700 тис. т щомісячно, що дозволяє в великій мірі забезпечити потреби споживачів. До того ж, Уряд перебуває в постійному діалозі з мережами пального та уважно стежить за балансом імпорту та споживання, запевнив Шмигаль.

“Нафтогаз” в свою чергу вважає, що непогано було б отримати ресурс додатково. Так, голова правління НАК “Нафтогаз-Україна” Олексій Чернишев звернувся до Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для проходження зими, запросивши можливість постачання додаткового газу. “Продовжую співпрацю з USAID у новій ролі. Провів зустріч з головою агентства в Європі та Азії Ерін МакКі. Ключове – додатковий обсяг газу, необхідний для проходження цього опалювального сезону”, – наголосив Чернишов.