Червоний промінь

279 доба військового вторгнення: по базі “вагнерівців” в ЦАР вдарив невідомий літак

Ворог вже двісті сімдесят дев’яту добу веде повномасштабну війну проти України. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Традиційно Захисники Запорізького краю утримують українські рубежі, даючи гідну відсіч окупантам. Росіяни ж основні зусилля зосереджують на утриманні зайнятих територій. Про останню добу на місцевій ділянці фронту доповіли в ЗОВА.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Щербаки, Чарівне, Малинівка, Залізничне, Мала Токмачка, Малі Щербаки, Гуляйполе, Дорожнянка, Ольгівське, Новоданилівка, Червоне, Новоандріївка, Степове та Кам’янське. Надійшло 16 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 20 осіб.

В місті Босанґоа Центральноафриканської Республіки (ЦАР) зазнав авіаудару військовий об’єкт, пов’язаний з російськими найманцями ПВК “Вагнер”. Пролунало чотири вибухи. На жаль, жертв росіяни не понесли, проте вибухові речовини завдали значної матеріальної шкоди базі. В пресслужбі уряду ЦАР розкрили деталі інциденту, який стався у ніч на понеділок, 28 листопада.

В релізі зазначається, що з повітря було атаковано табір солдатів на півночі країни, а також їх російські напіввоєнні формування. Їх в ЦАР називають “союзниками”. Мова зокрема й про найманців із групи ПВК “Вагнер”. На місто скинули вибухівку, “націлившись на базу наших сил оборони, наших союзників, а також на бавовняну фабрику”. Через темний час доби і відсутність вогнів повітряне судно розпізнати не вдалося. За даними мер Босанґоа П’єра Денамгера, літак прилетів і вилетів із сусідньої країни.

За фактом авіанальоту було розпочато розслідування, щоб “встановити відповідальних за атаку”.