Червоний промінь

“Пункти Незламності”: чи запрацювали з 1 жовтня?

Пункти незламності – це місця, де завжди є електрика, тепло та інтернет. Також тут можна випити гарячого чаю та перекусити. Минулої зими, коли запоріжці зіткнулися з масовим відключенням світла, ці осередки дуже виручали людей. Дехто приходив туди працювати, дехто – зарядити гаджети.

Весною Пункти незламності закрили, адже потреби в них більше не було. За дорученням Комісії з питань ТЕБ та НС, всі об’єкти, що в літній період перебували у “сплячому режимі”, мали розпочати свою роботу з 1 жовтня.

На позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили упорядкування пунктів незламності на території області.

В Запорізькій області наразі нараховується 369 пунктів незламності, що повністю задовольняє потреби населення регіону. З них за графіком функціонують – 86, а цілодобово – 257, ще 26 об’єктів організовано та укомплектовано управлінням ДСНС.

«Для надійного функціонування пунктів незламності місцевим органам влади благодійні організації передають 38 генераторів. Бердянський район отримав 9 пристроїв, Василівський – 9, Запорізький – 3, Мелітопольській – 10, а Пологівський – 7. Крім цього, з обласного матеріального резерву нададуть паливо та матеріали для функціонування і захисту об’єктів критичної інфраструктури», – повідомляють в обласній адміністрації.

За результатами перевірок виявлено, що деякі об’єкти потребують додаткового обладнання. Наразі відповідальні особи працюють над їхнім доукомплектуванням, зокрема забезпечують сталий інтернет та мобільний зв’язок, встановлюють додаткові пристрої безперебійного енергопостачання, поповнюють існуючий резерв ліків, води тощо.

Як зазначив голова ЗОВА Юрій Малашко, обов’язковою умовою під час створення пункту є наявність в ньому генераторів достатньої потужності, а також запасу витратних матеріалів щонайменше на тиждень. Крім цього, необхідно провести додаткові інструктажі та навчання для працівників та відповідальних за пункти осіб. Для оснащення осередків залучаються не лише бюджетні кошти, а й матеріальна підтримка, яку надають міжнародні партнери.

Також очільник ЗОВА вчергове наголосив на потребі якомога швидше навести лад з укриттями, зокрема це стосується обласного центру. Крім цього, потрібно зробити актуальний перелік фонду захисних споруд, адже, за словами Юрія Малашка, понад 800 об’єктів має бути вилучено з переліку як непридатні. Керівник обласної військової адміністрації підкреслив, що на облаштування сховищ за профільними напрямками були виділені субвенції, які треба використати до кінця року.