Червоний промінь

Прострочені паспорти діятимуть під час воєнного стану

Кабінет Міністрів України врегулював питання використання документів, що засвідчують особу, термін дії яких закінчився у період воєнного стану. Про це йдеться у повідомленні на урядовому порталі, передає УНІАН. Такі документи підлягатимуть обов’язковому обміну протягом 30 днів з моменту скасування в Україні воєнного стану.

Згідно з рішенням КМУ, на період дії воєнного стану паспорти громадян України, терміни дії яких закінчилися під час війни, все ще дійсні. Мова йде про документи у формі картки та зразка 1994 року, до яких не вклеєно фото при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо термін вклеювання настав у період воєнного стану). Це досі документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. “Також вищезазначені документи підлягатимуть обов’язковому обміну протягом 30 днів з моменту припинення або скасування в Україні воєнного стану”, – пояснюється у повідомленні.

Також в Уряді нагадали про можливість в’їзду та законного перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, крім громадян РФ, на підставі посвідки на тимчасове або постійне проживання, термін дії яких закінчився або які підлягають обміну після 24 лютого 2022 року. Ця норма діятиме під час воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування.

За даними влади, в Україні через війну понад 7 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами. З них понад мільйон – діти.