У Центрі журналістської солідарності Запоріжжя відбулася зустріч керівників Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України з журналістами. Голова регіонального відділення Асоціації, голова тимчасово окупованої Пологівської міської територіальної громади Юрій Коноваленко розповів про першочергові завдання, що були визначені на липневому засіданні Асоціації міст України, завдання та проблеми роботи й розвитку місцевих громад на прифронтових і деокупованих територіях та нові виклики, що постають перед місцевим самоврядуванням у воєнний та післявоєнний час та шляхи їхнього вирішення. Так, питання про звільнення посадовців органів місцевого самоврядування стояло першим в черзі денній засідання Правління. «Питання визволення з російського полону керівників і працівників місцевого самоврядування ми розглядаємо на усіх наших засіданнях. Ми звертаємося до колег, які виїжджають за кордон і там спілкуються з європейськими парламентарями та лідерами громадських організацій, щоб вони піднімали це питання під час своїх зустрічей і просили про сприяння визволенню наших колег.
Люди, які стояли на захисті інтересів своїх жителів, вже більше року перебувають у полоні у нестерпних умовах. І найприкріше те, що вони не підпадають під статус військовополонених, і не можуть бути обміняні як військовополонені. Підключаємо всі можливі служби , виходимо на різних людей, щоб визволити наших колег. Ми вважаємо, що всі четверо міських голів: Дніпрорудного — Євген Матвєєв, Голої Пристані Херсонської області — Олександр Бабіч, Мангуша Донецької області – Володимир Караберов і Херсона — Ігор Колихаєв повинні бути звільненими. Складно навіть уявити умови, в яких перебувають наші люди, та їхній стан», – зазначив Юрій Коноваленко.
Також найбільша увага зараз приділяється забезпеченню всім необхідним Збройних Сил України. Серед пріоритетів – підготовка до опалювального сезону. Через значну заборгованість держави перед підприємствами теплокомуненерго вона дуже складна.
Юрій Коноваленко поінформував про стан справ з укриттями. В Пологах, як і загалом по області, він незадовільний. В місті є лише одне надійне укриття, яким користуються люди. Підвали в багатоквартирних будинках вимогам безпеки не відповідають.
Серед завдань, які першочергово доведеться вирішувати після деокупації Пологівської міської територіальної громади, Юрій Коноваленко назвав будівництво шкіл. До широкомасштабного вторгнення їх у громаді було 16. Всі вони зруйновані. За попередніми розрахунками, належить побудувати хоча б чотири.
За словами Юрія Коноваленка, нині ведеться робота щодо удосконалення порядку надання компенсації для відновлення майна, втраченого внаслідок бойових дій. Відповідні комісії вже створені.
Про порядок фінансування життєдіяльності територіальних громад журналістам розповіла Олександра Оляліна. Вона наголосила на тому, що будь-які які видатки, які здійснюються з бюджетів місцевого самоврядування, проходять попередній контроль Держказначейства та обов’язково відповідають пріоритетним напрямкам.
Журналістів дуже зацікавила тема зустрічі. Вони отримали відповіді на всі свої запитання.